Centre Suites Taksim

  • Tremmesenge/vugger

Centre Suites Taksim Istanbul ligger i Talimhane og lige ved siden af Taksim Meydanı som er 10 minutters kørsel fra Suleymaniye-moskéen. Overnatningsstedet byder på 9 gæsteværelser, som er indrettet med en balkon, en personlig værdiboks og lydisolerede vinduer for et behageligt ophold i Istanbul.

En række restauranter såsom 360 Istanbul og Mixo - Marti Istanbul Hotel tilbyder tyrkiske, europæiske og middelhaves specialiteter, bare 600 meter væk.

Hotellet ligger 15 minutters kørsel fra Ali Sami Yen Stadion. Beliggende inden for 10-minutters gang fra Gezi Park-udgangen fra Taksim-metrostationen, er hotellet godt forbundet med Galata Köprüsü, kun 5 minutter væk.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Centre Suites Taksim Istanbul
Taksim Maria Suit Hotel
pris kun for mobil

Taksim Maria Suit Hotel

7.0
Godt 93 anmeldelser
87 m fra overnatningsstedet
USD 42 USD 38
pr. nat
Lagertha Hotel
pris kun for mobil

Lagertha Hotel

7.0
Godt 81 anmeldelser
113 m fra overnatningsstedet
USD 36 USD 32
pr. nat
Armagan Home Taksim
pris kun for mobil

Armagan Home Taksim

8.0
Meget godt 1 anmeldelse
122 m fra overnatningsstedet
USD 140 USD 126
pr. nat

    Faciliteter

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Serviceydelser

    • Sikkerhedspengeskab

    I køkkenet

    • Kedel
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    For børn

    • Tremmesenge/vugger

    På værelser

    • Dagligstue
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Spisebord
    • Strygeservice

    På badeværelset

    • Gratis toiletartikler

    Enheder

    • Fladskærms TV
    • AM/FM vækkeur

    Design

    • Tæppebelagt gulv

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: fra 01:00 indtil 12:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • 🚎
      Hvilke transport er tæt på det Centre Suites Taksim hotel?
      Den nærmeste metrostation til det Centre Suites Taksim hotel er Gezi Park-udgangen fra Taksim, beliggende inden for 10 minutters gang væk, og den nærmeste busstation er Havatas station to Sabiha airport inden for en 5 minutters gang væk.
    • 🔤
      Hvilke fremmedsprog taler personalet i et Centre Suites Taksim hotel?
      De sprog, personalet taler på et Centre Suites Taksim hotel, inkluderer engelsk, russisk, tyrkisk og arabisk.
    • Er der et arbejdsområde på værelserne på Centre Suites Taksim hotel?
      Nogle værelser på Centre Suites Taksim hotel har et skrivebord.

    Placering

    Map

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Centre Suites Taksim Istanbul

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk